SZYBKO 15 MINUT!!!
ZADANIE.1
W magazynie mtyna stato 19 worków: z mąką, kaszą i otrębami.
Worków z mąką było o 7 kg mniej
niż z kaszą, a worków z otrębami dwa razy więcej niż z mąką. Ile
było worków z mąką, ile z kaszą a ile
z otrębami?
ZADANIE 2
Ola kupita 5 jednakowych batonów, lizaka i 2 jednakowe czekolady.Za
zakupy zapłaciła 43 zł. Cena
czekolady była o 3 zł wyższa od ceny batona, a lizak kosztował cztery razy mniej niż czekolada. Ile
wynosiła cena czekolady, batonu i lizaka?
PLISSS DAJE NAJJJ ​