Jeśli cena netto pewnego towaru kosztuje 249 zł za 100 szt to ile bedzie kosztować 400 szt a ile 1 sztuka

Odpowiedź :

400 ÷ 100 = 4

4 · 249 = 996 zł  -  cena netto za 100 sztuk

249 ÷ 100 = 2,49 zł  -  cena netto za 1 sztukę

Odpowiedź:

249:100=2,49 zł  koszt 1 szt

2,49*400=996 zl  wartość za 400 szt

Szczegółowe wyjaśnienie: