Odpowiedź :
1)4km/h- więc przez 1h40min przejedzie :
4km/h=x km/1²/₃h
x=6.6666666666km
32 minuty to 8/15h
x km/h=6.6666666666km/ 8/15h=12,5 km/h
2)
95%zx=64,8
x=72 zł
3)
3*20zł+2*18,50zł=97zł- razem 5 kg
25dag- to jest jedna dwudziesta 5 kg
więc 25 dag=97zł/20=4.85
4km/h=x km/1²/₃h
x=6.6666666666km
32 minuty to 8/15h
x km/h=6.6666666666km/ 8/15h=12,5 km/h
2)
95%zx=64,8
x=72 zł
3)
3*20zł+2*18,50zł=97zł- razem 5 kg
25dag- to jest jedna dwudziesta 5 kg
więc 25 dag=97zł/20=4.85
zad 1
t - czas do spotkania = 1h40min + 32 min = 2 h 12 min = 2,2 h
s - droga przebyta przez piechura = vt = 4 razy 2,2 = 8,8 km
tę samą drogę przebył kolarz
v₁ - prędkość kolarza = s/t₁
t₁ - czas jazdy kolarza = 32 min = 0,53 h
v₁ = s/t₁ = 8,8 / 0,53 = 16,6 km/h
zad 2
68,40 = 95 %
x = 100 %
x = 68,40 razy 100/95 = 6840/95 = 72 zł
zad 3
3 kg razy 20 zł = 60 zł
2 kg razy 18,5 = 37 zł
60 zł + 37 zł = 97 zł - kosztuje 5 kg mieszanki
25 dkg = 0,4 kg
97 zł / 5 kg = 19,40 zł - kosztuje 1 kg mieszanki
0,4 kg kosztuje 19,40 razy 0,4 = 7,76 zł
t - czas do spotkania = 1h40min + 32 min = 2 h 12 min = 2,2 h
s - droga przebyta przez piechura = vt = 4 razy 2,2 = 8,8 km
tę samą drogę przebył kolarz
v₁ - prędkość kolarza = s/t₁
t₁ - czas jazdy kolarza = 32 min = 0,53 h
v₁ = s/t₁ = 8,8 / 0,53 = 16,6 km/h
zad 2
68,40 = 95 %
x = 100 %
x = 68,40 razy 100/95 = 6840/95 = 72 zł
zad 3
3 kg razy 20 zł = 60 zł
2 kg razy 18,5 = 37 zł
60 zł + 37 zł = 97 zł - kosztuje 5 kg mieszanki
25 dkg = 0,4 kg
97 zł / 5 kg = 19,40 zł - kosztuje 1 kg mieszanki
0,4 kg kosztuje 19,40 razy 0,4 = 7,76 zł