Odpowiedź :
zad1. Rozwiąże je na przykładzie 100zł :)
100zł x 20% = 20zł
100zł - 20 zł = 80 zł
80 zł x 25% = 20 zł
80 zł - 20 zł = 60 zł
100 zł x 45% = 45 zł
100 zł - 45 zł = 55 zł
odp. Większa jest obniżka o 45 % "od razu" ;]
zad.2
10,40zł x 25% = 2,60 zł
10,40zł + 2,60zł = 13 zł
13 zł : 2 kg= 6,5 zł
1 kg = 6,5 zł
odp. Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 6,50 zł
zad.3
a) 240
b) 15
c) 55
d) 36
e) 150
f) 20
100zł x 20% = 20zł
100zł - 20 zł = 80 zł
80 zł x 25% = 20 zł
80 zł - 20 zł = 60 zł
100 zł x 45% = 45 zł
100 zł - 45 zł = 55 zł
odp. Większa jest obniżka o 45 % "od razu" ;]
zad.2
10,40zł x 25% = 2,60 zł
10,40zł + 2,60zł = 13 zł
13 zł : 2 kg= 6,5 zł
1 kg = 6,5 zł
odp. Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 6,50 zł
zad.3
a) 240
b) 15
c) 55
d) 36
e) 150
f) 20