zad.1
Która obniżka jest większa:
najpierw o 20% a potem o 25% czy od razu o 45%

zad.2
Za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3kg cukierków o smaku owocowym.Jeden kilogram cukierów owocowych kosztuje 10.40zł.Ile kosztuje 1kg cukierków czekoladowych ??

zad.3
znajdz (obliczając w pamięci)liczbę której:

a) 10% jest równe 24
b)50% jest rowne 12.5
c)20% jest równe 11
d)25% jest równe 9
e)200% jest równe 300
f)150% jest równe 30


Odpowiedź :

Zad.1
od razu 45 %
zad1. Rozwiąże je na przykładzie 100zł :)

100zł x 20% = 20zł

100zł - 20 zł = 80 zł

80 zł x 25% = 20 zł

80 zł - 20 zł = 60 zł

100 zł x 45% = 45 zł

100 zł - 45 zł = 55 zł
odp. Większa jest obniżka o 45 % "od razu" ;]

zad.2

10,40zł x 25% = 2,60 zł

10,40zł + 2,60zł = 13 zł

13 zł : 2 kg= 6,5 zł

1 kg = 6,5 zł

odp. Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 6,50 zł

zad.3

a) 240

b) 15

c) 55

d) 36

e) 150

f) 20

Viz Inne Pytanie