Odpowiedź :
lokata a: 5% z 2000 zł = 100zł, 2000+100 = 2100zł
lokata b: 4,8 % z 2000 zł = 96zł, 2000+96*1/2=2048, 4,8% z 2048zł=98,3zł. 2048 + 98,3*1/2 = 2097,15zl
lokata c
4,6% z 2000zł = 92zł. 2000zł +92*1/4 = 2023zł
4,6% z 2023zł=93,5zł. 2023zł +93,5*1/4=2046,5zł
4,6% z 2046,5=94,1. 2046,5+ 1/4*94,1=2070zł
4,6% z 2070= 95,2. 2070+ 1/4*95,2≈2094zł
O:Najlepsza jest lokata a.
lokata b: 4,8 % z 2000 zł = 96zł, 2000+96*1/2=2048, 4,8% z 2048zł=98,3zł. 2048 + 98,3*1/2 = 2097,15zl
lokata c
4,6% z 2000zł = 92zł. 2000zł +92*1/4 = 2023zł
4,6% z 2023zł=93,5zł. 2023zł +93,5*1/4=2046,5zł
4,6% z 2046,5=94,1. 2046,5+ 1/4*94,1=2070zł
4,6% z 2070= 95,2. 2070+ 1/4*95,2≈2094zł
O:Najlepsza jest lokata a.
Oceń jako najlepszą *******
Najbardziej korzystna jest lokata A.
Obliczenia w załączniku
W każdy przypadku oprocentowania przypadające na okres powinno być podzielone przez liczbę okresów naliczeniowych.
Czyli dla przykładu B, oprocentowanie przypadające na pół roku wynosi 4,8%/2 czyli 2,4% a nie 4,8%
Najbardziej korzystna jest lokata A.
Obliczenia w załączniku
W każdy przypadku oprocentowania przypadające na okres powinno być podzielone przez liczbę okresów naliczeniowych.
Czyli dla przykładu B, oprocentowanie przypadające na pół roku wynosi 4,8%/2 czyli 2,4% a nie 4,8%