zeszyt i ołówek kosztują 2zł i 75gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt a ile ołówek

Odpowiedź :

zeszyt i ołówek kosztują 2zł i 75gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt a ile ołówek


2,75 - 0,95 = 1,8

1,8 : 2 = 0,9 = 90 groszy -cena ołówka
0,9 + 0,95 = 1,85 = 1 złoty 85 groszy -cena zeszytu
2,75-95=1,80

Odp. zeszyt kosztuje 1,80, a olowek 95 groszy
2.75 - 0,95 = 1,80
1,80 / 2 = 0,60

zeszyt - 0,60 + 0,95 = 1,55
ołówek - 2,75 - 1,55 = 1,20

Pozdrawiam :)

Viz Inne Pytanie