Odpowiedź :
/- kreska ułamkowa
* razy
1.
9/48 * 100/1 = 205/12 = 17,09(3)% - zawodnik piorunów
10/30 * 100/1 = 20% - zawodnik Orłów
17 % < 20%
Lepszą skutecznością wykazał się zawodnik orłów
4.
25g + 30g + 25g+ 26g+ 20g + 24g = 150g
30/150 * 100/1 = 300/15 = 20 %
Tymianek stanowił 20% wszystkich ziół
8.
0,70 * 200 = 140 - mężczyźni
200 - 140 = 60 - kobiety
0,60 * 140 = 84 - tyle wyjechało mężczyzn
0,10 * 60 = 6 - tyle wyjechało kobiet
84 + 6 = 90 tyle razem wyjechało uczestnikow kursu
200 - 90 = 110 tyle osób kontynuowało kurs
10.
- 0,32 * 375,40 zł
- 0,07 * 16,50 zł
- 0,023 * 13 zł
- 0,07 * 241 zł
- 1,36 * 12,15 zł
- 1,105 * z 375 zł
Chyba z mnożeniem nie bd problemu ? xdd
11.
56,25% z 800=0,5625×800=450 kobiet w nadlesiu 100%-56,25%=43,75%
43,75% z 912=0,4375×912=399 kobiet w podlesiu 450-399=51
odp. we wsi nadlesie jest o 51 kobiet więcej niż w podlesiu
* razy
1.
9/48 * 100/1 = 205/12 = 17,09(3)% - zawodnik piorunów
10/30 * 100/1 = 20% - zawodnik Orłów
17 % < 20%
Lepszą skutecznością wykazał się zawodnik orłów
4.
25g + 30g + 25g+ 26g+ 20g + 24g = 150g
30/150 * 100/1 = 300/15 = 20 %
Tymianek stanowił 20% wszystkich ziół
8.
0,70 * 200 = 140 - mężczyźni
200 - 140 = 60 - kobiety
0,60 * 140 = 84 - tyle wyjechało mężczyzn
0,10 * 60 = 6 - tyle wyjechało kobiet
84 + 6 = 90 tyle razem wyjechało uczestnikow kursu
200 - 90 = 110 tyle osób kontynuowało kurs
10.
- 0,32 * 375,40 zł
- 0,07 * 16,50 zł
- 0,023 * 13 zł
- 0,07 * 241 zł
- 1,36 * 12,15 zł
- 1,105 * z 375 zł
Chyba z mnożeniem nie bd problemu ? xdd
11.
56,25% z 800=0,5625×800=450 kobiet w nadlesiu 100%-56,25%=43,75%
43,75% z 912=0,4375×912=399 kobiet w podlesiu 450-399=51
odp. we wsi nadlesie jest o 51 kobiet więcej niż w podlesiu