Za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3kg cukierków o smaku owocowym. Jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10.40 zł. Ile kosztuje 1kg cukierków czekoladowych ??


proszę z obliczeniami ;)


Odpowiedź :

3 kg cukierkow owocowych kosztyje 10,40*3=31,20
31,20*25%=7,8
31,20+7,8=39
czyli za 2 kg cukierkow czekoladowych zaplacono 39 zl
a za 1 kg 39 : 2 =19.5
czyli za 1 kg cukierkow czekoladowych zaplacono 19,50 zl
cukierki owocowe 10,40*3=31,20
31,20*25%=7,8
31,20+7,8=39
2 kg cukierkow czekoladowych - 39 zl
1 kg 39 : 2 =19.5
1 kg kosztował 19,50 zl