Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2 zł 40 gr, a kilogram gruszek 4 zł 80 gr. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg kupiono jabłek, a ile kg gruszek?