Odpowiedź :
1. 25% × 4764/100%=1191
Dzięki sponsorom zakupiono 1191 książek.
2.8,3%×253/100% =20,9999
W 2007 roku sprzedano 233 samochody.
3.
Dzięki sponsorom zakupiono 1191 książek.
2.8,3%×253/100% =20,9999
W 2007 roku sprzedano 233 samochody.
3.
1.Obliczam, ile książek zakupiono dzięki sponsorom.
25% x 4764=1191
odp.Dzięki sponsorom zakupiono 1191 książek.
2.Obliczam, ile jaguarów sprzedano w Polsce w 2007 roku.
253-8,3% x 253=253-20,9% w przybliżeniu 21=232
odp.W Polsce w 2007 roku sprzedano 232 jaguary.
3.Obliczam, ile kosztują 3kg cukierków owocowych.
10,40zł x 3=31,20zł
Obliczam, ile kosztują 2kg cukierków czekoladowych.
31,20zł+25% x 31,20zł=31,20zł+7,8zł=39zł
Obliczam,ile kosztuje 1kg cukierków czekoladowych.
39zł:2=19,5zł
odp.Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 19,5zł.
25% x 4764=1191
odp.Dzięki sponsorom zakupiono 1191 książek.
2.Obliczam, ile jaguarów sprzedano w Polsce w 2007 roku.
253-8,3% x 253=253-20,9% w przybliżeniu 21=232
odp.W Polsce w 2007 roku sprzedano 232 jaguary.
3.Obliczam, ile kosztują 3kg cukierków owocowych.
10,40zł x 3=31,20zł
Obliczam, ile kosztują 2kg cukierków czekoladowych.
31,20zł+25% x 31,20zł=31,20zł+7,8zł=39zł
Obliczam,ile kosztuje 1kg cukierków czekoladowych.
39zł:2=19,5zł
odp.Kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 19,5zł.