Odpowiedź :
2,1zł:12=0,175zł=cena 1 wafelka 2,1zł:15=0,14zł=cena promocyjnego wafelka 0,14:0,175=0,8 0,8=80% 100%-80%=20% odp.teraz wafelek jest tańszy o 20%
Normalnie
2,10zl - 12 wafelków
2,10/12 = 0,175 (cena jednego wafelka)
W czasie promocji
2,10 - 15 wafelków
2,10/15 = 0,14 (cena jednego wafelka)
0,175 = 100%
0,14 = x
0,175x = 0,14 /:0,175
x = 0,8
x=80%
100-80 = 20(%)
Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20%.
2,10zl - 12 wafelków
2,10/12 = 0,175 (cena jednego wafelka)
W czasie promocji
2,10 - 15 wafelków
2,10/15 = 0,14 (cena jednego wafelka)
0,175 = 100%
0,14 = x
0,175x = 0,14 /:0,175
x = 0,8
x=80%
100-80 = 20(%)
Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20%.