1. Metr tasiemki kosztuje 3 i 1/2 zł. Ile trzeba zapłacić za:

a) 1 i 1/5 m
b) 2 i 1/4 m
c) 4 3/10 m?


2.Kilogram mandarynek kosztuje 6 i 4/10 zł. Ile trzeba zapłacić za 2 i 1/2 kg mandarynek?


Na jutro to muszę mieć...
Z góry dziękuję :)