Odpowiedź :
7000 * 18 % = 1260
7000 + 1260 = 8260 zł - po roku
8260 * 18 % = 1486,80
8260 + 1486,80 = 9746,80 - po dwóch latach
9746,80 * 18 % = 1754,424 zł
1754,424 : 12 = 146,202
146,202 * 3 = 438,60 zł -
9746,80 + 438,60 = 10185,40 zł - po dwóch latach i trzech miesiącach
Stan konta Pana Kowalskiego po dwóch latach i trzech miesiącach będzie wynosił 10185,40 zł.
7000 + 1260 = 8260 zł - po roku
8260 * 18 % = 1486,80
8260 + 1486,80 = 9746,80 - po dwóch latach
9746,80 * 18 % = 1754,424 zł
1754,424 : 12 = 146,202
146,202 * 3 = 438,60 zł -
9746,80 + 438,60 = 10185,40 zł - po dwóch latach i trzech miesiącach
Stan konta Pana Kowalskiego po dwóch latach i trzech miesiącach będzie wynosił 10185,40 zł.
18%=0,18 w skali roku tzn za 1 m-c 1/12 tego czyli 1/12×18/100=3/200 za 1 m-c →za3 m-ce=6/200 7000zł=0,18×7000=7000+1260=8260+0,18×8260=8260+1486,8=9746,8+¼×0,18×9746,8=9746,8+438,61=10185,41-tyle dostał po tym okresie -pozdrawiam