Za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3kg cukierków o smaku owocowym. Jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10,40zł. Ile kosztuje 1kg cukierków czekoladowych?


Ps. proszę o rozwiązanie:)


Odpowiedź :

3×10.40=31.20 0.25 × 31,20=7.80 31.20+7.80=39 39÷2=19,5


Odp : Za 1kg cukierków czekoladowych zapłacę 19 zł i 50 groszy.
3 kg owocowych = 10,40 * 3 = 31,20
31,20 * 25 % = 7,80
31,20 + 7,80 = 39 zł - 2 kg cukierków czekoladowych
39 zł : 2 = 19,50 zł - za 1 kg cukierków czekoladowych

1 kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 19,50 zł.
3 kilo cukierków owocowych kosztowało 31,20,25% więcej zapłacono za 2kilo czekoladowych to jest 39 zł czyli kilogram czekoladowych kosztuje 19,50,chyba dobrze ale pewna nie jestem ,pozdrowionka