Proszę o obliczenia, wynik i dokładne wytłumaczenie.

W opakowaniu kremu Xilan było dotychczas 100 ml kremu i krem ten kosztował 12zł. Producent przygotował dwie wersje promocji tego kremu. Która z tych promocji jest bardziej opłacalna dla klienta?

Promocja 1
Za tę samą cenę otrzymasz o 20% więcej kremu

Promocja 2
Za tę samą ilość kremu zapłacisz o 20%mniej


Odpowiedź :

100 ml kremu to 12 zł

Promocja 1:

20% więcej kremu to będzie 120ml kremu za 12 zł (10 ml za 1zł)

Promocja 2:

20% cena mniejsza czyli 20% z 12 to 2,4 zł czyli 9,6 zł (10ml kremu za 96gr)

i bardziej opłacalna jest promocja 2

PS moje rozwiązanie jest poprawne na 100%
Promocja 1
100 ml * 20 % = 20
100 ml + 20 ml = 120 ml
120ml : 12 zł = 10 ml za 1 złotówkę

Promocja 2
cena kremu 12 zł
12 zł * 20 % = 2,40zł
12 - 2,40 = 9,60 zł
100 ml : 9,60 zł = 10,4 ml za 1 złotówkę

Bardziej opłacalna promocja to promocja numer 2.
Promocja 1:
20% więcej kremu to 120ml kremu za 12 zł czyli 10 ml za 1zł...
Promocja 2:
20% cena mniejsza czyli 20% z ceny 12 zł to 2,4 zł czyli 9,6 zł (10ml kremu za 96gr)