zakupiono 10 kg czereśni dwóch gatunków: tańszych po 6 zł i droższych po 9 zł za 1 kg, przy czym każdego gatunku kupiono za taką samą kwote. Ile kupiono kilogramów czereśni tańszych, a ile droższych?