Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140zł na zakup sprzętu telewizejnego. Kupiono telewizor za 1389zł i magnetowid za 699zł. Za resztę postawiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6zł 40gr. Ile kaset kupiono

Odpowiedź :

2140-1389-699=52
52/6,4=8,125
Kupiono 8 kaset
1389+699=2088

i później odejmujesz:)

2140-2088=52
52:6,40= 8,125
1389+699=52

52 \ 6,4 = 8,125

Odp: zakuiono 8 kaset