Odpowiedź :
0,375 - 7,50
0,3 - x
0.375x = 0,3 * 7,50
0,375x = 2,25
x=6
odp : dobry jest tańszy.
0,3 - x
0.375x = 0,3 * 7,50
0,375x = 2,25
x=6
odp : dobry jest tańszy.
y-cena za 1 kg sera dobrego
0,3kg - 5,4zł
1kg- y
y=1kg x 5,4zł /0,3kg=18 zł
z-cena za 1 kg sera dzurawiec
0,375kg - 7,5zł
1kg - z
z=1kg x 7,5zł / 0,375g=20zł
odp:cena sera tańszego wynosi 18zł za 1 kg,jest to ser dobry.
0,3kg - 5,4zł
1kg- y
y=1kg x 5,4zł /0,3kg=18 zł
z-cena za 1 kg sera dzurawiec
0,375kg - 7,5zł
1kg - z
z=1kg x 7,5zł / 0,375g=20zł
odp:cena sera tańszego wynosi 18zł za 1 kg,jest to ser dobry.