ser dobry 0,3kg wartość 5,40zł
ser dziurawiec 0,375kg wartość7,50zł
ktory ser jest tańszy?


Odpowiedź :

0,375 - 7,50
0,3 - x
0.375x = 0,3 * 7,50
0,375x = 2,25
x=6
odp : dobry jest tańszy.
y-cena za 1 kg sera dobrego

0,3kg - 5,4zł
1kg- y
y=1kg x 5,4zł /0,3kg=18 zł


z-cena za 1 kg sera dzurawiec


0,375kg - 7,5zł
1kg - z

z=1kg x 7,5zł / 0,375g=20zł
odp:cena sera tańszego wynosi 18zł za 1 kg,jest to ser dobry.