Odpowiedź :
1)
1712zł - 107 % (100% ceny towaru+vat)
1712zł : 107 = 16zł
1 % = 16zł
100% = 1600zł
10%= 160zł
22% = 160*2 + 16*2 = 352zł
Cena z 22% vatem :
100% + 22%
1600 + 352 = 1952
-----------
1952 - 1712 = 240
ODP: cena wzroslaby o 240zł
2)
1miesiąc - 20zł
2 miesiąc - 20zł - 10% = 18zł
20 zł - 100%
2 zł - 10%
Eeee.... Dalej nie wiem,bo nie jest podane ile książek sprzedali w 1 miesiącu :O
3)48.80 - 122% (cena internetu +vat)
0.4zł - 1%
40zł - 100%
22% - 9% = 13%
0.4 zł * 13 = 5 zł 20 gr <-- 13% vat
Cena z 22% vatem - 48.80
Cena z 13% vatem - 100% + 13% = 40+5.20 = 45.20
48.80 - 45.20 = 3.60
ODP; Pan Jan płaciłby 3.60zł mniej
4) Cena biletów normlanych i ulgowych - 3250zł
Cena biletu normlanego - y
cena biletu ulgowego- X
3y +2x = 3250 zł
Dalej nie umiem : (
5)Cena roweru - X
1 miesiac - 30% ceny roweru
2 miesiac - 30% ceny roweru - 60zł
3 miesiac - 50% dalej brakujacej kwoty
4 miesiac - +270zł
3miesiac = 4miesiac
3miesiac - 270zł
2,3,4miesiac - 100% - 30% - 70%
dalej nie wiem.
6)100% - cena lodowki bez vatu
107% - cena lodowki z vatem
107% - 1337.50 zł
1337.5 : 107 = 1%
1% = 12.50 zł
1% * 100 = 100%
100% = 1250 zł
cena lodowki wynosilaby 1250zł
7)x- y=4
x+20% = y+2
-tutaj też dalej nie wiem
8) LICZBA 1:
1.5% = 4
15% = 40
5% = 40:5
5% = 8
50% - 80
100% - 160
LICZBA 2:
12.6 - 100%
1.26 - 10%
1% - 0.126
0/1% - 0.0126
30% = 3.78
3% = 0.378
0.3% - 0.0378
33.3% =4.1958 - w przyblizeniu 4(coś chyba nie tak,wynik jest bardzo dłuuugi ;O)
LICZBA O KTORA CHODZI W ZADANIU:
160 - 100%
4 - X
4 - 160:4
4- 40% - wynik.
1712zł - 107 % (100% ceny towaru+vat)
1712zł : 107 = 16zł
1 % = 16zł
100% = 1600zł
10%= 160zł
22% = 160*2 + 16*2 = 352zł
Cena z 22% vatem :
100% + 22%
1600 + 352 = 1952
-----------
1952 - 1712 = 240
ODP: cena wzroslaby o 240zł
2)
1miesiąc - 20zł
2 miesiąc - 20zł - 10% = 18zł
20 zł - 100%
2 zł - 10%
Eeee.... Dalej nie wiem,bo nie jest podane ile książek sprzedali w 1 miesiącu :O
3)48.80 - 122% (cena internetu +vat)
0.4zł - 1%
40zł - 100%
22% - 9% = 13%
0.4 zł * 13 = 5 zł 20 gr <-- 13% vat
Cena z 22% vatem - 48.80
Cena z 13% vatem - 100% + 13% = 40+5.20 = 45.20
48.80 - 45.20 = 3.60
ODP; Pan Jan płaciłby 3.60zł mniej
4) Cena biletów normlanych i ulgowych - 3250zł
Cena biletu normlanego - y
cena biletu ulgowego- X
3y +2x = 3250 zł
Dalej nie umiem : (
5)Cena roweru - X
1 miesiac - 30% ceny roweru
2 miesiac - 30% ceny roweru - 60zł
3 miesiac - 50% dalej brakujacej kwoty
4 miesiac - +270zł
3miesiac = 4miesiac
3miesiac - 270zł
2,3,4miesiac - 100% - 30% - 70%
dalej nie wiem.
6)100% - cena lodowki bez vatu
107% - cena lodowki z vatem
107% - 1337.50 zł
1337.5 : 107 = 1%
1% = 12.50 zł
1% * 100 = 100%
100% = 1250 zł
cena lodowki wynosilaby 1250zł
7)x- y=4
x+20% = y+2
-tutaj też dalej nie wiem
8) LICZBA 1:
1.5% = 4
15% = 40
5% = 40:5
5% = 8
50% - 80
100% - 160
LICZBA 2:
12.6 - 100%
1.26 - 10%
1% - 0.126
0/1% - 0.0126
30% = 3.78
3% = 0.378
0.3% - 0.0378
33.3% =4.1958 - w przyblizeniu 4(coś chyba nie tak,wynik jest bardzo dłuuugi ;O)
LICZBA O KTORA CHODZI W ZADANIU:
160 - 100%
4 - X
4 - 160:4
4- 40% - wynik.