Odpowiedź :
x-cena I
y-cena II podrecznika
x+y=9,6
x+25%x=y-25%y
x+y=9,6
x+25/100x=y-25/100y
x+y=9,6
x+1/4x=y-1/4y
x+y=9,6
5/4x=3/4y teraz /*4
x+y=9,6
5x=3y/:5
0,6y+y=9,6
x=3/5y=0,6y
1,6y=9,6
x=0,6y
y=6
x=3,6
y-cena II podrecznika
x+y=9,6
x+25%x=y-25%y
x+y=9,6
x+25/100x=y-25/100y
x+y=9,6
x+1/4x=y-1/4y
x+y=9,6
5/4x=3/4y teraz /*4
x+y=9,6
5x=3y/:5
0,6y+y=9,6
x=3/5y=0,6y
1,6y=9,6
x=0,6y
y=6
x=3,6
Jeden podręcznik koszt.9.60-3.20= 6.40zl a drugi koszt.3.20zl+9.60zl= 12.80zl