Andzela11viz Andzela11viz Matematyka Rozwiązane Jeden kilogram truskawek kosztuje t zł,a jeden kilogram czereśni jest o 1,50 droższy.Kupiono 5kg truskawek,oraz pewną ilość czereśni.Ile kupiono kg czereśńi skoro za zakupy zapłacono 20 zł.