Rafal1994viz Rafal1994viz Matematyka Rozwiązane Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na druge śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę, a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr, a Ani 1,40 zł. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?