zmieszano trzy gatunki cukierkow: a kg po 15 zł, b kg po 20zł, c kg po 25 zł. Oblicz jaka jest cena jednego kilograma mieszanki>

Odpowiedź :


a - ilosc pierwszej mieszanki po 15 zl
b - ilosc drugiej mieszanki po 20 zl
c - ilosc trzeciej mieszanki po 25 zl

15 + 20 + 25 = 60 - cena trzech kg mieszanki
cena 1 kg = 60/3 = 20 zl
15 zł+ 20zł+ 25 zł= 60zł
60zł/3kg= 20 zł

Odp: Cena jedneko kilograma mieszanki wynosi 20 zł .