Odpowiedź :
20kg+12kg+14kg=46kg-mieszanki
6;70+40+23,50=70,20zŁ
70,20:46=1,52
1,52zł+1zł= 2,52zł cena woreczka
6;70+40+23,50=70,20zŁ
70,20:46=1,52
1,52zł+1zł= 2,52zł cena woreczka
6,7×20 + 12×40 + 14×23,50=
134+480+329=943zł to podzielic przez 230 , bo tyle wyjdzie woreczków z 46 kg
943:230=4,10 zł
dodać 1zł zarobku=5,10zł
odp. żeby zarobić 1 zł na kazdym woreczku, firma musi sprzedac bakalie po 5,10zł za sztukę.
A SWOJA DROGĄ CI POWYZEJ BĘDA SPRZEDAWAC ZE STRATA, BO 2,52ZŁ RAZY 230 WORECZKÓW DAJE 579,60ZŁ, A ZA BAKALIE FIRMA ZAPŁACIŁA 943ZŁ.943ZŁ
134+480+329=943zł to podzielic przez 230 , bo tyle wyjdzie woreczków z 46 kg
943:230=4,10 zł
dodać 1zł zarobku=5,10zł
odp. żeby zarobić 1 zł na kazdym woreczku, firma musi sprzedac bakalie po 5,10zł za sztukę.
A SWOJA DROGĄ CI POWYZEJ BĘDA SPRZEDAWAC ZE STRATA, BO 2,52ZŁ RAZY 230 WORECZKÓW DAJE 579,60ZŁ, A ZA BAKALIE FIRMA ZAPŁACIŁA 943ZŁ.943ZŁ