x-cena 1kg jablek hurtownia
y-cena 1kg gruszek hurtownia
120x+80y=264------->y=3,3-1,5x
5(x*1,25)+2(y*1,4)=11,70
6,25x+2,8y=11,70---->6,25x+9,24-4,2x=11,70
2,05x=2,46 ------->x=1,2 ------>y=3,3-1,8=1,5
W hurcie x=1,2 y=1,5
w sklepia x=1,2*1,25=1,5
y=1,5*1,4=2,1