Auto taty Janka zużywa 6,5l paliwa na 100km. !l paliwa kosztuje 4,80zł. Ile będzie kosztowało paliwo w obie strony jeśli tato Janka pojedzie do leśniczówki odległej o 40km.

Odpowiedź :

zużycie paliwa 5,2
koszt 5,2*4,8=24,96
6,5l/100km
1l kosztuje 4,80zł

40km×2=80km

6,5l → 100km
x → 80km

x= (80×6,5):100=5,2(l)

5,2l×4,80zł=24,96zł
Odp:...