Joannazukowska89viz Joannazukowska89viz Matematyka Rozwiązane Jabłka byly o 1,50 zł tańsze od gruszek. Za 5kg jabłek i 6kg gruszek zapłacono łącznie 36,50 zł. Zapisz odpowiednie rownanie. Oblicz, ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek. Za rozwiązanie bardzo dziękuję