Odpowiedź :
Koszt zużycia energii elektrycznej.
Miesięczny koszt użycia energii zużytej przez żarówki wynosi: 14,4 zł.
Nie podano kosztu 1 kWh,
zakładam że 1 kWh kosztuje 0,8 zł oraz miesiąc ma 30 dni.
Dane:
[tex]n=6[/tex] ilość żarówek
[tex]P=20W[/tex] moc jednej żarówki
[tex]t=5h[/tex] dzienny czas użytkowania żarówki
Obliczamy moc wszystkich żarówek:
[tex]P=20W*6=120W[/tex]
Obliczamy dzienny pobór energii przez żarówki:
[tex]E=P*t[/tex]
[tex]E=120W*5h=600Wh[/tex]
Obliczamy miesięczny pobór energii:
[tex]E=600Wh*30dni=18000Wh=18kWh[/tex]
Obliczamy miesięczny koszt energii:
[tex]1kWh=0,8zl[/tex]
[tex]18kWh=xzl[/tex]
[tex]k\to koszt=18kWh*0,8zl=14,4zl[/tex]