Za 6dwulitrowych kartonów soku jabłkowego trzeba zapłacić 36zł,a za 6półlitrowych kartonów soku pomarańczowego tylko 12zł. Co jest droższe i o ile:litr soku pomarańczowego czy litr soku jabłkowego?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

36 :6=6

  6:2= 3

 1 litr soku  jabłkowego kosztuje 3 zł.

12 : 6 *2= 2*2= 4 zł

 1 litr soku pomarańczowego kosztuje 4 zł.

1 litr soku pomarańczowego jest droższy od 1 litra soku jabłkowego o 1 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: