1. Cement
1t = 1000kg
[tex]450zl \to 1000kg\\x \to 1kg\\x=\frac{450zl*1kg}{1000kg}=\frac{45zl}{100}=0.45zl[/tex]
Odp. 1kg cementu kosztuje 0.45zl
2. Szynka
1kg = 100dag
1 dag = 0.01kg
25dag = 0.25kg
[tex]7.50zl \to 0.25kg\\x \to 1kg\\x=\frac{7.50zl*1kg}{0.25kg}=\frac{750zl}{25}=30zl[/tex]
Odp. 1kg szynki kosztuje 30zl.