Do szkoly kupiono 392 paczki . Ile za nie zapłacono, jeśli jeden paczek kosztował 3 zł


Babcia zapłaciła za 9 paczkow 36 złotych ile kosztował jeden paczek ?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

392*3 zł=1176 zł

Zapłacono 1176 złoty.

36:9=4

Jeden pącząk kosztował 4 złote.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

1. 392×3=1176

2.36÷9=4

Szczegółowe wyjaśnienie:

Nwiem czy o to chodziło

no ale proszę:)