lle 24 Ania miała 26 zł i kupiła 4 jednakowe paczki ciastek. Kasia miała 32 zł kupiła 6 paczek takich samych ciastek. Po tych zakupach dziewczynkom zostało po tyle samo pieniędzy. Oblicz cenę paczki ciastek. pomocy ponoć dwie dziewczyny miały mieć po tyle samo ale mi wychodzi że jedna ma 14zł a druga 8 pomocy pls​

Lle 24 Ania Miała 26 Zł I Kupiła 4 Jednakowe Paczki Ciastek Kasia Miała 32 Zł Kupiła 6 Paczek Takich Samych Ciastek Po Tych Zakupach Dziewczynkom Zostało Po Tyl class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ania --> 26 zł

kupiła --> 4 jednakowe paczki ciastek

Kasia --> 32 zł

kupiła --> 6 jednakowych paczek ciastek

po zakupach każdej pozostało tyle samo pieniędzy

26 zł - 4x = 32 zł - 6x

-4x + 6x = 32 zł - 26 zł

2x = 6 zł

x= 6 zł : 2

x= 3 zł

spr.

26 zł - 4x = 32 zł - 6x

L= 26 zł - 4x= 26 zł - 4*3 zł = 26 zł - 12 zł = 14 zł

P = 32 zł - 6x= 32 zł -  6*3 zł = 32 zł - 18 zł = 14 zł

14 zł = 14 zł

L=P

Odp. Paczka tych ciastek kosztowała 3 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Viz Inne Pytanie