pan marek chce obsiac kwiatami grządke o powierzchni 4m2. Jedno opakowanie nasion wystarcza na 0,5 m2 i kosztuje 0,75zl. Uzupełnij zdania wpisz w karzdą luke odpowiednią liczbe. Na obsianie 1m2 wybranymi kwiatami pan marek potrzebuje_______opakowań nasion. Zatem na obsianie 4m2 potrzebuje______opakowań. Pan Marek za potrzebne opakowania zapłaci:__ 0,75zł= ____zł

Odpowiedź :

1. 4 opakowań nasion
2. 8 opakowań
3. 8 x 0,75zł = 6 zł