Odpowiedź :
x+y=28zł
x+x*6=28
28:7=4zł - cena zeszytu
6*4=24zł - cena piórnika
24+4=28zł - cena piornika i zeszytu
x+x*6=28
28:7=4zł - cena zeszytu
6*4=24zł - cena piórnika
24+4=28zł - cena piornika i zeszytu
Odpowiedź:
zeszyt: x
piórnik: 6x
razem: 28
x + 6x = 28
7x = 28 |:7
x = 4
zeszyt: x = 4
piórnik: 6x = 6 * 4 = 24
odp. Piórnik kosztował 24 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: