Odpowiedź :
Argumenty dotyczące dyskusji ,,Czy można kreować w mediach społecznościowych wizerunek, który nie jest zgodny z prawdą".
Uważam, że powinno się zaprzestać kreowania niezgodnego z prawdą wizerunku w mediach społecznościowych. Po pierwsze treści tego typu są rozpowszechniane i nie wiadomo, do jakiej grupy odbiorców mogą trafić. Są nieprawdziwe, przez co osoba traci autentyczność i próbuje udowodnić kogoś kim w rzeczywistości nie jest, co rodzi problem samoakceptacji. Promowanie fałszywej wizji siebie w Internecie może być związane z potrzebą atencji i popularności, których zaspokojenie w ten sposób jest pozorne. Ponadto nakłania innych ludzi do podobnych zachowań, w czego rezultacie duże grono osób zaczyna ukrywać swoje prawdziwe oblicze, próbując się wpisać w panujące schematy.
Media społecznościowe dają nam szansę na wykreowanie idealnego wizerunku siebie samych, poprzez selekcjonowanie i udostępnianie wyłącznie pozytywnych i atrakcyjnych treści. Dzięki nim można uzyskać upragnioną popularność i pochlebne komentarze, co rodzi potencjał uzależniający. Oczywiste jest, że każdy z nas pragnie zaprezentować siebie w jak najlepszym świetle, ale należy wykazać się rozsądkiem i nie zatracić się w wirtualnej rzeczywistości.
#SPJ1