Proszę na szybko. Adrian chciał kupić 12 jednakowych butelek soku owocowego, ale zabrakło mu 23,80 złotych. Kupił więc 8 butelek soku i zostało mu 5,80 złotego. Ile kosztuje jedna butelka tego soku?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

12 x -  23,80 = 8 x  +5,80

12 x - 8 x = 5,80 + 23,80

4 x = 29,60 / : 4

x = 7,40

=======

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Odp. Butelka soku kosztuje 7,40 zł.

Rozwiązanie na zdjęciu.

Zobacz obrazek BlueWitch