Potrzebuję pomocy w ocenieniu e-maila. Chciałabym, by było to zgodnie z ocenianiem podczas egzaminu ósmoklasisty(który przesyłam na dole).

Temat: Właśnie ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej, którą przygotowałeś(-aś) wraz z kolegami z klasy. W e-mailu do koleżanki z Nowego Jorku: •wyjaśnij, dlaczego postanowiliście tworzyć tę gazetkę •napisz, jakie są Twoje obowiązki związane z przygotowywaniem tej gazetki •poinformuj, jaki temat planujecie przedstawić w drugim numerze gazetki i dlaczego właśnie ten.

Hi Emma,
Yesterday we published the first edition of our school newspaper. My class prepared it, and everyone says that it’s great. The newspaper were about animals in Australia. I am really big fan of animals, especially kangaros, like my all class. We did this newspaper, because we wanted to show our school, that animals are pretty interesting. However, we asked to help them, because of last fire in Australia. In next edition of school newspaper we are planning to publish something about bees. They are so important for people. If this animals are going to die, we to. Furthermore, they are making honey and our class like the flavour of it.

I hope you will reply fast!
Bye,
XYZ


Potrzebuję Pomocy W Ocenieniu Emaila Chciałabym By Było To Zgodnie Z Ocenianiem Podczas Egzaminu Ósmoklasistyktóry Przesyłam Na Dole Temat Właśnie Ukazał Się Pi class=

Odpowiedź :

W załączniku znajdziesz poprawki pracy oraz punkty.

Treść: Udało Ci się opisać wszystkie podane punkty w wystarczającym stopniu. Pamiętaj, że zawsze należy napisać przynajmniej dwa zdania do każdego punktu: jedno zdanie wprowadzenia i jedno zdanie rozwinięcia (tutaj możesz wyjaśnić, co masz na myśli, lub podać jakieś przykłady).

Spójność i logika wypowiedzi: Bardzo dobrze łączysz z sobą swoje pomysły i zdania. Potrafisz użyć linking phrases, takich jak however, furthermore. Cała wypowiedź jest logiczna i spójna. Pamiętaj, żeby zawsze przeczytać swoją pracę, kiedy już skończyć ją pisać. Dzięki temu zobaczysz, czy wszystko ładnie się ze sobą łączy i ma sens.

Zakres środków językowych: Tutaj również wszystko wydaje się być w porządku. Udało Ci się użyć kilku ładnych słów, za które z pewnością dostałbyś/dostałabyś punkty. W pracach pisemnych warto unikać słów taki jak good, bad, nice. Zamiast nich możemy użyć bardziej precyzyjnych słowek, takich jak delicious, fascinating, boring.

Poprawność środków językowych: Tutaj punkt może zostać odjęty. Twoja praca jest zrozumiała, ale wkradło się do niej kilka błędów. Pamiętaj o przedimkach. Zawsze, gdy używasz policzalnego rzeczownika w liczbie pojedynczej, musi znaleźć się przed nim jakiś przedimek (a, an lub the). Warto na końcu przejrzeć pracę i sprawdzić, czy nie zrobiliśmy jakichś drobnych błędów.

#SPJ1

Zobacz obrazek Godzpiata