Odpowiedź :
Odpowiedź:
pomarańcze : 0,6 kg * 4,35 zł/kg = 2,61 zł
kg się skracają przez siebie
banany : 1,25 kg * 3,20 zł/kg = 4 zł
kg się skracają przez siebie
gruszki : 0,4 kg * 7,45 zł/kg = 2,98 zł
kg się skracają przez siebie'
2,61 zł + 4 zł + 2,98 zł = 9,59 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Pomarańcze
1kg - 4,35zł
0,6kg - x zł
x = 2,61zł (0,6*4,35)
Banany
1kg - 3,20zł
1,25kg - x zł
x = 4zł
Gruszki
1kg - 7,45zł
0,4kg - x zł
x = 2,98zł
2,61zł+4zł+2,98zł = 9,59zł
Odp. Pani Ania zapłaciła za owoce 9,59zł