5. Pani Ania kupiła pomarańcze, banany i gruszki. Pomarańcze ważyły 0,6 kg, banany 1,25 kg, a gruszki 0,4 kg. Ile złotych za- płaciła pani Ania za owoce? (banany: 3,20zł/kg, pomarańcze 4,35zl/kg, gruszki 7,45zl/kg)
plz na teraz, daje naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

pomarańcze : 0,6 kg * 4,35 zł/kg = 2,61 zł

kg się skracają przez siebie

banany : 1,25 kg * 3,20 zł/kg = 4 zł

kg się skracają przez siebie

gruszki : 0,4 kg * 7,45 zł/kg = 2,98 zł

kg się skracają przez siebie'

2,61 zł + 4 zł + 2,98 zł = 9,59 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Pomarańcze

1kg - 4,35zł

0,6kg - x zł

x = 2,61zł (0,6*4,35)

Banany

1kg - 3,20zł

1,25kg - x zł

x = 4zł

Gruszki

1kg - 7,45zł

0,4kg - x zł

x = 2,98zł

2,61zł+4zł+2,98zł = 9,59zł

Odp. Pani Ania zapłaciła za owoce 9,59zł