Za 1 kg pierników w cenie 16 zł można kupić 2 kg kruchych ciastek. Zosia kupita 1 kg pierników i 1 kg ciastek. Ile zapłaciła? Obliczenie: Odpowiedź: Ile kosztują 3 kg kruchych ciastek? Obliczenie: Odpowiedź:​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 kg pierników - 16 zł

2 kg kruchych ciastek - 16 zł, więc dzieląc obie strony na dwa otrzymujemy odpowiedź, że

1 kg kruchych ciastek - 8 zł

Zosia kupiła 1 kg pierników i 1 kg ciastek, więc zapłaciła:

16 + 8 = 24 zł

3 kg kruchych ciastek kosztują 3 * 8 = 24 zł

Odpowiedź:

1kg pierników kosztuje 16zł.

  2kg kruchych ciastek kosztuje 16 zł

  1 kg kruchych ciastek kosztuje 16 zł :2= 8 zł/.

Odp.   1kg pierników + 1 kg kruchych ciastek= 16 zł + 8 zł= 24 zł.

Odp. Zosia zapłaciła razem 24 zł.

3 kg kruchych  ciastek = 3*8 = 24 zł.

Odp. 3 kg kruchych ciastek kosztuje 24 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: