6. W poniższych zadaniach oznacz niewiadomą literą x, a następnie ułóż i rozwiąż odpowied- nie równania. a) Za jogurt i dwie bulki po 1,10 zł zapłaciłem 5 zł. Ile kosztował jogurt? b) Adam ma trzy razy więcej pieniędzy ode mnie, a razem mamy 28 zł. lle pieniędzy ma Adam?