Pliska Help Muszę to na jutro Pls Szybko
Matematyka :


Pliska Help Muszę To Na Jutro Pls Szybko Matematyka class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

6.

kołder kupiła 27 po 72,96zł

27*72,96zł=1969,92zł

poduszek kupiła 80 po 37,28zł

80*37,28=2982,4zł

2982,4zł+1969,92zł=4952,32

ODP: właściciel pensjonatu zapłaciła wsumie za kołdry i poduszki 4952,32

7.

1 krzesło waży 3,75kg

1 stół waży 3*3,75kg czyli 11,25kg

i krzeseł jest 4 razy więcej niż stołów czyli 4*67=268

268*3,75kg=1005kg (tyle ważą wszystkie krzesła )

67*11,25=753,75kg

1005kg:1000=1,005t( podzielić na tysiąc żeby uzyskać tony)753,75kg:1000=0,75375t

0,75375+1,005+3,5=5,25t

załadowana ciężarowa waży 5,25t

Odpowiedź:

zad 6.

(27 x 72,96zł) + (80 x 37,28zł) = 1969,92 + 2982,4=4952,32 zł

zad7.

waga ciezarowki 3,5t = 3500kg

waga stołów 67 x (3,75kg x 3)=753,75kg

waga krzeseł (67 x 4) x 3,75kg=1005kg

waga całkowita = 3500kg + 753,75kg + 1005kg = 5258,75kg