Oblicy stężenie procentowe roztworu otrzymanego w wyniku rozpuszcenia 13g substancji w 160g wodz

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Dane:                                                        Szukane:

ms = 13g                                                       Cp=?

mw = 160g

  • Obliczam masę roztworu, mr:

mr = ms + mw

mr = 13g + 160 = 173g

  • Obliczam Cp:

Cp=ms*100%/mr

Cp=13g*100%/173g

Cp = 7,5%