Napisz swoją opinię o marnotrawieniu żywności w USA i na świecie (min albo około 100 słów)
Plis daje naj z góry dzięki


Odpowiedź :

Moją Opinią na temat marnotrawieniu w USA jest bardzo negatywna. Dlaczego?
Ponieważ możemy dać na przykładzie taką Afrykę, gdzie dzieci nie mają co jeść, w dodatku wstają rano i przebywają drogę około 5 km do rzeki by mieć co pić przez cały dzień! To okropne prawda? Dlatego więc chciałabym/chciałbym młódź jakoś to zmienić! A jak ? Otóż to namówiła bym ludzi do tego by jakoś te jedzenie zachowywali! Kupowali produkty które są im tylko potrzebne a nie na zapas na przykład takiego chleba. Po drugie mogę tu również dodać że jeśli mamy Np. Skutki po owocach. Zawsze możemy je wyrzucić ale gdzie? NA KOMPOSTOWNIK. Zawsze jest to coś kiedy zwierzęta, robaki mogą często coś tam znaleść. Nie jest to brane za marnotrastwo, też namawiałabym/ namawiałbym innych ludzi by resztki jedzenia nie wyrzucać do kosza lecz dawać np. Resztki mięsa swojemu domowemu zwierzakowi (mam na myśli psa)

Koniec.

Przepraszam za orto gdyby była! I jeśli jest beznadziejnie napisane! Chciałam tylko pomóc pozdro :)) miłego dzionka

Odpowiedź:

Unilever, Starbucks oraz Dairy Farmers of America postanowili stworzyć sojusz bazujący na ekologii  i wykorzystywaniu  potencjału energii odnawialnej. Farm Powered Strategic Alliance (FPSA) zakłada redukcję ilości marnowanego jedzenia, zwiększenie procesu recyklingu i osiągnięcie celów dekarbonizacji. łówni liderzy branży spożywczej i gastronomicznej w USA połączyli siły z Vanguard Renewables, który pełni istotną funkcję na amerykańskim rynku biogazu i biomasy. FPSA, który jest wynikiem tej współpracy, zakłada po pierwsze ograniczenie marnotrawstwa żywności już na poziomie produkcji i transportu. Po drugie podniesie się skala ilości przetwarzanych odpadów, które dzięki procesowi beztlenowej fermentacji będą uczestniczyć w procesie wytwarzania energii odnawialnej. Dodatkowo zakłada się przejście na odnawialny gaz ziemny wytwarzany w gospodarstwach rolnych. Problem marnowania żywności w Stanach Zjednoczonych jest widoczny na ogromną skalę. Według statystyk w USA wyrzuca się aż 40% wyprodukowanej żywności, a na świecie od 1,3 mld ton jedzenia wzwyż, czyli aż jedną trzecią produkowanej żywności. Chcąc walczyć z tą zawstydzającą statystyką, należy dojść do źródła problemu, czyli redukcji ilości wytwarzanych produktów, która jest priorytetem w walce z marnowaniem oraz wdrożeniu procesu przetwarzania odpadów.

Ogromnym problemem jest to, że wiele wyprodukowanej, czy wyhodowanej żywności nie trafi do klientów, a co gorsza do sklepów, bo nie spełnia standardów jakości, czy estetyki narzuconej przez sieci sprzedaży detalicznej. Recykling odpadów z żywności może wspomóc gospodarkę obiegu zamkniętego – spalając odpady lub poddając je procesowi fermentacji, można produkować własną energię odnawialną i zasilić nią hodowle, farmy, czy zakłady. Beztlenowe komory fermentacyjne są coraz częściej wybierane w zakładach. Uzyskuje się z nich niskoemisyjny nawóz, który zamyka obieg, gdy dostarczy się go z powrotem na farmę.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam;)