Odpowiedź :
x - cena 4 kartonów
[tex]4 \times 2.4 = 9.6zl[/tex]
[tex]x + 9.6 = 29.8 \\ x = 20.2zl[/tex]
Cena jednego kartonu to
[tex]20.2 \div 4 = 5.05zl = 5zl5gr[/tex]
Odpowiedź:
2,40 zł * 4 = 9,60 zł ----- tyle kosztowała woda
29,80 zł - 9,60zł = 20,20 ---- tyle pieniędzy jej zostało
20,20 zł : 4 = 5,05 ----- tyle kosztował karton soku