Odpowiedź :
Odpowiedź:
HWMonitor - program wystarczy tylko uruchomić - wszystkie niezbędne informacje uzyskujemy od razu w głównym oknie. A tych jest multum, bo dotyczą już kilku najważniejszych komponentów komputera, czyli procesora, płyty głównej, dysków i karty graficznej. Program podaje nam dużo różnych i niekiedy bardzo szczegółowych parametrów, takich jak napięcia, częstotliwości, temperatury (razem z wartościami minimalnymi i maksymalnymi) czy prędkości obrotów wentylatorów.
SpeedFan-Wbrew pozorom SpeedFan wcale nie jest tylko od regulacji prędkości wentylatorów. Ta w gruncie rzeczy niepozorna aplikacja jest dosyć rozbudowana. Za jej pomocą możemy monitorować również napięcia oraz temperatury różnych podzespołów, które - co ciekawe - oznaczane są poglądową ikoną, która wskazuje, czy dana temperatura jest stosunkowo niska czy wysoka.
OCCT (OverClock Checking Tool) to już bardziej zaawansowane narzędzie, dzięki któremu możemy nie tylko na bieżąco monitorować stan poszczególnych komponentów (a wartości mamy całkiem sporo + wykresy), lecz również mamy możliwość również ich testowania. Program posiada cztery wbudowane oraz dodatkowo konfigurowalne testy: dwa z nich dotyczą procesora (autorski oraz wykorzystujący bibliotekę LINPACK od Intela) oraz po jednym dla GPU (obciąża kartę grafiki) oraz zasilacza (obciąża CPU i GPU). To idealne narzędzie dla overclockerów, które pozwoli szybko sprawdzić procesor i/lub kartę grafiki pod obciążeniem, mając przy okazji szczegółowy monitoring parametrów.
HDTUNE-aplikacja przeznaczona tylko i wyłącznie do testowania i diagnozy dysku twardego
FurMark - aplikacja bazujący na bibliotekach OpenGL, który generuje animację futra rozgrzewającą GPU do czerwoności. Obsługa programu jest bardzo prosta. Do wyboru mamy kilka ustawień testu (wybrać możemy np. jego rozdzielczość lub włączyć/wyłączyć antyaliasing), a podczas jego trwania mamy podgląd na wszystkie najważniejsze parametry układu graficznego, takie jak częstotliwości, temperatura czy pobór energii. Nie brakuje również informacji o ilości klatek na sekundę. Prawdopodobnie żadna gra nie obciąży Waszej karty jak ten program, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli przejdzie test w FurMarku, to w każdym innym zastosowaniu będzie działać bez zarzutu. Nietrudno się zatem domyślić, że narzędzie to jest polecane overclockerom.
Wyjaśnienie: