Filip kupił trzy batony i z 4 zł kasjerka wydała mu kilkanaście groszy reszty. Basia kupiła cztery takie same batony i chciała zapłacić monetą 5 zł, ale okazało się, że to za mała kwota. Musiała dopłacić jeszcze kilka groszy. Ile kosztował jeden baton
PROSZE O PELNE WYJASNIENIE Z OBLICZENIAMI ​


Odpowiedź :

za 4zl da sie kupic 3 batony

zza 5zl nie mozna kupic 4 batonow      

≈ ten znak oznacza ze cos jest prawie rowne

4zl:3≈1,33zl

gdzie 1,33zl to cena jednego batona

1,33 * 4= 5,32zl

dlatego nie mogla kupic 4 batonow za 5zl

wydaje mi sie ze jako tako wytlumaczone