Odpowiedź :
Odpowiedzi na pytania do tekstów Sztuczna Przeciętność Łukasza Lamży i Niebezpieczna sztuczna inteligencja Aleksandry Stanisławskiej
Jakie znaczenie dla rozumienia każdego z tekstów na użycie słownictwa wartościującego w ich tytułach?
Słownictwo wartościujące ma pokazać stosunek autora do omawianej treści i równocześnie zwrócić na siebie uwagę poprzez swój kontrowersyjny wydźwięk.
Czy to co Łukasz Lamża w swoim tekście opisuje jako słaba sztuczna inteligencje Aleksandra Stanisławska w swoim wywiadzie uznaje za sztuczna inteligencję?
Według Łukasza Lamży słaba inteligencja to ta zaprogramowana do wykonywania konkretnych czynności i powtarzalnych schematów. Aleksandra Stanisławska pisze o sztucznej inteligencji, która sama się uczy i rozwija, a także może wyrwać się spod kontroli człowieka. Według mnie słaba sztuczna inteligencja nie wpisuje się w wizję sztucznej inteligencji Aleksandry Stanisławskiej.
Aleksandra Stanisławska uważa że powszechne wyobrażenia dotyczące AI mają związek z mitycznym widzeniem świata i człowieka czy w tekście Łukasza Lamży znajdujesz potwierdzenie tego sądu?
Łukasz Lamża w ostatnim akapicie swojego tekstu pisze: AI naśladuje więc rzeczywistą ludzką inteligencję, a nie tą będącą romantycznym ideałem zrodzonym w głowach filozofów, co w pewnym sensie pokazuje, że część osób może mieć właśnie takie wyobrażenie o AI jakie przedstawia w swoim tekście Aleksandra Stanisławska. Równocześnie słowa te negują jednak prawdziwość tego wyobrażenia.
Odpowiadając na pytania do załączonego tekstu warto uprościć sobie pytanie analizując wszystkie jego słowa i ich znaczenie, a następnie odnaleźć fragment tekstu, w którym znajdziemy odpowiedź na nasze pytanie. Odpowiadając możemy napisać własnymi słowami to co autor zawarł w tekście.