Napisz opowiadanie twórcze z dialogiem, w którym duch Aliny pojawia się na obrzędzie dziadów. Odwołaj się do treści lektur, ukazując, że znasz utwory. Plisss potrzebuje

Odpowiedź :

Opowiadanie twórcze, w którym duch Aliny pojawia się na obrzędzie dziadów.

Był już późny wieczór, kiedy wszyscy zebrali się w cmentarnej kaplicy. Przy suto zastawionym stole stał Guślarz, który miał poprowadzić cały obrzęd. Zdecydowano, że najpierw wywołane zostaną duchy lekkie i to do nich przygotowano niezbędne rekwizyty.

Kiedy wszystko było już gotowe, Guślarz spalił garść kądzieli. Wszystkim ukazał się duch prześlicznej kobiety. Przedstawił się jako Alina. Powiedziała ona, że została zabita przez własną siostrę kiedy to rywalizowała z nią w walce o serce pięknego młodzieńca. Wszyscy byli ujęci jej historią. Zastanawiali się dlaczego jej siostra była taka bezwzględna i dlaczego Alinę spotkał tak nieszczęśliwy los.

- Nie widzę tu żadnych twoich win, czym mogłaś zawinić? - zaciekawił się Guślarz.

- Może za bardzo chciałam wygrać tą całą rywalizację w zbieraniu jagód - odpowiedziała Alina.

-To nie jest duża wina. Jak możemy Ci pomóc? - zapytał Guślarz.

- Chciałabym tylko aby moja siostra zrozumiała swój czyn. Proszę was o modlitwę za nią.

Wszyscy wspólnie się naradzili i stwierdzili, że Alina nie była złą osobą. Postanowili jej pomóc i razem pomodlili się za jej siostrę - Balladynę. Duch Aliny znikł.

Po wszystkim zgromadzeni w kaplicy ludzie przeszli do wywoływania cięższych duchów. O tym już jednak w kolejnym opowiadaniu.

Opowiadanie powinno składać się z następujących elementów:

wstępu - gdzie opiszemy miejsce akcji i damy czytelnikowi krótki opis jego bohaterów. We wstępie powinniśmy zachęcić czytelnika do naszego opowiadania i wprowadzić go w jego temat.

rozwinięcia - tu powinniśmy przedstawić najważniejsze wydarzenia. Warto prowadzić szybką i wartką narrację. Dobrze, żeby w naszym opowiadaniu działo się jak najwięcej. Możemy do tego wykorzystać czasowniki dynamizujące akcję (wbiegł, uciekł, odepchnął) czy wykrzyknienia (Patrz!, Uważaj!). To właśnie tutaj możemy zamieścić nasz dialog.

zakończenia - w tej części staramy się podsumować nasze wydarzenia i zamknąć naszą narrację trafną puentą.