Kilogram sera żółtego kosztuje 24 zł 40 gr. Ile kosztuje 10 kg tego sera , a ile 10 dag ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

24,40 *10= 244,0 zł

10 kilogramów  tego sera kosztuje 244 zł.

  24,40 : 10= 2,44

10 dag tego sera kosztuje 2,44 zł.

Kiedy mnożymy liczbę dziesiętną przez 10 ,przesuwamy przecinek o jedno miejsce w prawo.

Kirdy dzielimy liczbę  dziesiętną przez 10, przesuwamy przecinek o jedno miejsce w lewo.

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

24 zł 40 gr × 10=244 zł. 24 zł 40 gr÷10=2 zł 44 gr