Odpowiedź :
Wybory bohaterów "Dżumy" Alberta Camusa i ich definicje wolności.
W fragmencie pierwszym Tarrou oferuje się stworzyć ochotnicze oddziały aby pomóc w walce z epidemią nie bojąc się nawet poświęcić własnego życia. Uważa, że obowiązkiem człowieka jest przeciwstawienie się złu i w związku z tym wolność odnajduje w walce z epidemią.
W drugim fragmencie poznajemy Rajmonda Ramberta, dla którego najważniejszą rzeczą na świecie jest jego ukochana. W momencie kiedy może do niej powrócić decyduje się jednak na to aby pozostać w Oranie. Pokazuje on, że wolnością nie jest możliwość ucieczki ale możliwość wyboru, a także oddania się dla ogółu na rzecz swoich własnych spraw.
Fragment ostatni przedstawia postać księdza Peneloux. Ksiądz w czasie epidemii odkrywa swoje prawdziwe powołanie i wolność odnajduje w całkowitym oddaniu się bogu. Ksiądz decyduje się na samotną śmierć i mówi, że nie potrzebuje przyjaciół poza Bogiem.
Dżuma to powieść Alberta Camusa opisująca przebieg epidemii dżumy w mieście Oran, a także sposoby jakimi z nią walczono. Książka przedstawia nam różne postawy ludzkie w obliczu zbliżającej się śmierci i wielkoskalowej epidemii.